Trendy w architekturze wnętrz w roku poprzednim oraz na na nadchodzący sezon odpowiadają naszym preferencjom projektowym, oraz temu czym zajmuje się i co tworzy DOMA STUDIO. W dodatkach do wnętrz królują “tekstury zwierzęce” m.in. w obiciach, narzutach/kapach, dodatkach, co za tym idzie również imitacje futer w postaci okazałych narzut futrzanych na łóżkach, czy sofach.

 

Należy jednak pamiętać o umiejętnym połączeniu tekstur i wzorów. Wbrew pozorom nie jest to proste i często potrzebna jest rada architekta wnętrz. Częsta tendencją okazało się również projektowanie w czerni i bieli. Te klasyczne połączenie kolorów daje wiele możliwości oraz tworzy swoista bazę do dalszej zabawy dodatkami. Jeśli jednak ktoś preferuje sterylne, nowoczesne i czyste wnętrza ten trend jest dla niego.

Projekt przygotowany w takim zestawieniu kolorów daje wiele możliwości w przyszłości, z tak przygotowanego projektu w przyszłości kiedy już się nam znudzi nasz projekt wnętrza z zastosowaniem form geometrycznych. Stosujemy je zarówno w formie obić jak i dodatków, a także w formie całych ścian w fototapecie w formy geometryczne, często przykrywane szkłem, aż po całe konstrukcje w formie ścianek, półek, mebli czy oświetlenia.

Do łask wracają również wełny oraz miękkie dzianiny. Za pomocą dodatków z tych materiałów jesteśmy w stanie ocieplić niemal że wszystkie wnętrza. Niezwykle atrakcyjne w ociepleniu wnętrza wydają się być także kolory złote czy “cieple” metale. Za pomocą złotej odbijającej lub połyskującej mozaiki możemy stworzyć wnętrze nowoczesne, ale zupełnie nie zimne w odbiorze.

Elementami w kolorze miedzi jesteśmy w stanie wzbogacić każde wnętrze a także nadać mu industrialny wymiar. Innym ciekawym trendem jest inspirowanie się architektów latami sześćdziesiątymi. Obserwujemy wiele wnętrz, które stanowią połączenie nowoczesnej stolarki z meblami pochodzącymi z renowacji, które dostają zupełnie nowe życie ze swoistym sznytem naszych czasów np. w postaci obić w geometryczne wzory.