Coraz częściej w architekturze wnętrz mamy do czynienia z odwołaniami do natury oraz z wykorzystaniem elementów ekologicznych w projektach wnętrzarskich. Aktualnie mamy do czynienia z bardzo prężnie rozwijającymi się na świecie zielonymi dachami, ogrodami zimowymi, przepięknymi tarasami, które również wymagają umiejętnego zaprojektowania.

 

Społeczeństwo coraz częściej zaczyna się interesować właściwościami elementów projektowanych w ich domu. Zwracamy uwagę na jakość materiału, jego trwałość oraz strukturę, oraz to czy dany element jest ekologiczny. Coraz częściej zaczynamy wdrażać do projektów wnętrz elementy takie jak płyty wiórowe czy rzeczy które dostają swoje drugie życie przez kreatywna i umiejętną obróbkę tj. palety czy skrzynki.

Wystarczy odrobina kreatywności aby stworzyć wnętrze z wykorzystaniem takich elementów. Bardzo ważnym aspektem staje się również energooszczędność oraz inteligentne sterowanie, czy zarządzanie funkcjami naszego domu czy biura. Coraz częściej domagamy się indywidualnego podejścia do projektowania, nietuzinkowości oraz dbałości i zwrócenia szczególnej uwagi na szczegóły naszego wnętrza.

Coraz częstszym trendem staje się posiadanie rzeczy niepowtarzalnych oraz indywidualnych, wykonanych na podstawie niepowtarzalnej koncepcji. Jako DOMA STUDIO polecamy się do takich projektów, preferujemy projekty niepowtarzalne, elementy wnętrz zaprojektowane specjalnie dla osoby która zamawia projekt.